Neděle, 2 října, 2022
aktualne

Čtyři nejčastější chyby při používání pračky! Děláte je i vy?

on

3
Nedůslednost či pohodlnost při používání pračky vás mohou stát nemalé peníze. Raději se následujícím chybám vyhněte.

Pravda 31.08.2020 07:00 praní, pračka Foto: Shutterstock
Vaše prádlo po praní v pračce není dokonale čistá?
Dvířka pračky jsou vždy zavřené

Necháváte dvířka na pračce neustále zavřené? To je chyba. Pokud pračka dokončí cyklus a vy vyberete prádlo, ponechte dvířka otevřená. Otevřená dvířka umožňují, aby se vlhkost snadněji odpařila. Po zavření dvířek se totiž vytvoří vlhké prostředí, které je ideálním živným prostředím pro plísně a bakterie. To následně dává prádlu nepříjemný zápach.

pračku nečistěte

Pračku je nutné čas od času vyčistit, zejména, pokud ji používáte pravidelně. Doporučuje se zapnout pračku na prázdno a nastavit jeden cyklu, pro který vložíte do pračky speciální prostředek na její vyčištění. Pokud pračku používáte jednou nebo dvakrát týdně, měli byste ji tímto způsobem vyčistit každé dva měsíce.

pračku přetížíte

Nikdy do pračky nevkládejte více oblečení, než je doporučeno. Proč? Když je pračka přetížena, je v ní méně místa a čistící prostředek se nedostane k oblečení tak, jak je třeba. Výsledek: Oblečení není skutečně čisté. Kromě toho se motor zařízení rychleji opotřebuje.

Nejste doma, když pračka peří

Mnozí zapnou pračku a následně odejdou z domu. To je velká chyba. Opravdu není ničím výjimečným, že z pračky vyteče voda a vy tak máte doma potopu. S vámi, pokud nejste zrovna v bytě, i vaši sousedé. Po několika letech používání se v pračce vytvoří vodní Kaman a hadice se může jednoduše roztrhnout.

Mohlo by Vás zajímat

S nápadným kloboukem se něžná Sophie, hraběnka z Wessexu, neumí rozloučit!...

Jaké sympatické! 56-letá Sophie, hraběnka z Wessexu, recykluje svůj oblíbený módní doplněk. Pravda 18.06.2021 09:00 Sophie, hraběnka z Wessexu-koláž Foto: ProfimediaSophie, hraběnka z Wessexu -...