Pátek, 2 června, 2023
aktualne

Hydratovaná pleť i když teplota šplhá vysoko nad 30? Zde jsou naše tipy

on

Slunečné a horké počasí dává naší pokožce pořádně zabrat. Základním problémem se v letních dnech stává dehydratace. Voda často chybí tělu a následně i pokožce.

Pravda, zg 18.06.2021 11:00 shutterstock 1675856287 Foto: Shutterstock
Pleť potřebuje vodu, v horkém počasí ještě více.
O důležitosti hydratace bychom vlastně ani nemuseli mluvit, už jste si určitě nejeden článek na toto téma četli. Faktem však je, že stále mnoho žen zapomíná na to, že jejich pleť vodu potřebuje jako sůl! Díky vodě se v pokožce odehrávají důležité procesy, jejichž výsledkem je svěžejší a na pohled energičtější pokožka.

V letním období nás může občas zmást to, že je pleť opálená. Díky různým opalovacím přípravkům a barevnému tónu, který se změní, na první pohled působí přitažlivě. Zdání však často klame. Už při samotném opalování byste měli sahat po přípravcích, které zajišťují hydrataci v pleti a následně se o to postarat i při ošetření pokožky po opalování.

Důležité jsou přípravky s obsahem kyseliny hyaluronové, vitamínů, případně různých olejů nebo výtažků z rostlin, které působí přímo v kůži. Někdy pomůže i obyčejný sprej s vodou, který si pravidelně stříkáme na obličej. Nezapomínejte však na absolutní základ – hydratovat se zevnitř. Právě letní počasí si žádá posílit pitný režim.

6 tipů na hydrataci pokožky
FOTOGALERIE
Hydratační pleťová sprška Hydrating Floral Face …
Hhydratačná a energizující tekutá esence Hydra …

  • 3Hydratačný krém Hydraphase HA Legere od La …
    Tělu byste měli dopřát více tekutin, přičemž základem by měla být pramenitá voda, obohacená o minerální vody. Určitě mějte po boku vždy naplněnou láhev a když ji vyprázdněte, znovu vodu doplňte, případně si pořiďte novou. Pomoci mohou dnes například i různé aplikace, které už s pomocí zadání údajů, jako je vaše výška, váha, výkonnost během dne, ale i teplota v exteriéru, vypočítá doporučený příjem tekutin na 24 hodin.

Samozřejmě, jednou za čas si můžete dopřát i slazený nápoj s ledem, ledovou kávu či koktejl, ale jejich role v hydrataci organismu je ve srovnání s pramenitou vodou zanedbatelná. To už mnohem víc pomohou právě dobře zvolené ošetřující přípravky, které se postarají o hydrataci pokožky společně s vypitou vodou. Pár tipů najdete v naší galerii.

Mohlo by Vás zajímat

Na teenagery striktní zákazy týkající se TikToku neplatí! Rodiče musí být...

V souvislosti s využíváním mobilní aplikace TikTok policie vyzývá nezletilých, aby zvážily obsah videí, které jejím prostřednictvím zveřejňují. SITA 17.07.2020 12:00 cestování, dovolená, batoh, turistka,...