Středa, 22 března, 2023
aktualne

Druhy stěračů – vyberte ty správné

on

Stěrače – banalita, kterou mnoho řidičů přehlíží. Ovšem do té doby, než přestanou odehrávat svou zásadní funkci. Takové nenápadné, ale přesto velmi důležité pomocníky se nevyplatí přehlížet. V dnešní moderní době už nejsou k dostání pouze ramínkové stěrače, jsou i jiné, které prošly vylepšením a vývojem. My si o nich nyní něco málo řekneme. 

Ty, které již všichni známe

Mezi ty nejznámější patří ramínkové stěrače, které jsou tradicí. Ty mají klasickou konstrukci, v níž je v několika bodech uchycena stěrka nebo takzvané stírací gumičky. Takové stěrače již dříve mělo každé auto. Bohužel kvůli vlhkosti, soli v zimním období a dalšímu působení, velmi často podléhají korozi. A to ve většině případů v těch místech, které omezují správnou funkci. 

Například vzniká rez kolem pohyblivých čepů, která způsobuje horší pohyblivost stěračů po skle, ale také špatné přilnutí ramínka. Logicky se tedy zhorší i jejich funkce, která se projeví jako špatně setřené sklo. Na druhou stranu jejich pořizovací cena je nižší a celkově oplývají jednoduchou výměnou, což je jistě pro mnoho z nás velkou výhodou. 

Druhá volba

Bezramínkové stěrače známé také pod názvem flat stěrače, jsou moderní volbou u novějších vozů. Jak už je tedy z názvu zřejmé, jedná se o stěrače, které nemají ramínka. Stěrače tvoří plastová lišta, kam se uchycuje gumová stírací lišta. I u těchto stěračů lze měnit pouze gumička, ale takový postup se nedoporučuje, hrozí zničení stěrače. Je lepší a jistější koupit nový. 

Jejich velké plus je, že nepodléhají korozi jako ty ramínkové. Díky tomu, že nemají ramínka, lépe přilnou ke sklu. Ani při jízdě ve vyšší rychlosti nemají tendenci se zvedat od skla.    

Vyberte si správně

Ať už máte auto na flat nebo ramínkové stěrače, jedno zůstává stále stejné, a to je kvalita, na které se rozhodně nevyplatí šetřit. Doporučujeme zvolit takové, které jsou určené přímo pro váš vůz. Navštívit můžete kamennou prodejnu nebo ověřený eshop, například Autodoplňky-obchod.cz, kde najdete vše přehledně a na jednom místě.  

Mohlo by Vás zajímat

Žádné rukávky ani kruhy. Jak správně učit děti plavat

Kola, vesty ani rukávníky nepotřebujete. Slouží spíše na bezpečnost dětí, když nejsou ve vodě pod dohledem, nikoli na výuku. Pokud je chcete učit plavat,...