Středa, 1 února, 2023
aktualne

Bottega Veneta vnese do českých šatníků kus prosluněné italské elegance

on

Název Bottega Veneta správně upomíná, že značka pochází z prosluněné Itálie. Čím vším je zajímavá?

Exkluzivní kožené produkty z Itálie

Že tato firma bude inklinovat k módě bylo jasné již od jejího vzniku. Zakladateli se totiž stali Renzo Zengiar, což byl návrhář vzorů bot a látek, a Michele Taddei, který byl zase znám jako specialista na barvení látek.

Hlavní doménou Bottega Veneta se stalo kožené zboží. Charakteristické je pro značku především zcela specifické designové pojetí jednotlivých výrobků. Kožený proplétaný design se nazývá „intrecciato“ a stal se prakticky poznávacím znamením produktů Bottega Veneta.

Značka ve své práci vsadila především na nadčasové pojetí a vysoce kvalitní řemeslné zpracování. To dokázala vtisknout nejen oděvům. V čase se produkce rozšířila a dnes proto pod touto značkou nalezneme i další sortiment, například v podobě luxusních parfémů.

Lze říci, že ve své novodobé historii italská značka reaguje i na trend udržitelnosti v módě. Jednotlivé kusy oděvů se navzájem dobře kombinují, mohou se vkusně doplňovat a není tedy nezbytné si pořizovat každou sezónu jiné oblečení.

Sázka na nadčasové pojetí

Od svého vzniku si však dnes luxusně vnímaná značka rozhodně neprožila jen světlé chvilky. Potýkat se musela i s temnějšími kapitolami své historie. Za pomyslným restartem pak stála společnost Gucci Group, která původní brand Bottega Veneta odkoupila. Současně značka získala i nového kreativního ředitele Thomase Maiera.

V plné síle se tak dokázala vrátit na výsluní, a to aniž by se musela po vzoru mnoha jiných uchylovat ke kýčovité okázalosti. Bottega Veneta jednoznačně dokazuje, že krása ženy tkví především v nápaditosti pojetí celku a současně v precizním důrazu na detail.

Vkusné doplnění sladěného outfitu šperkem se tudíž přímo nabízí. Volit můžete v první řadě stříbrné šperky, které působí velmi mladistvě a potěší svou příznivou cenou.

Jsou-li vašemu srdci blízké naopak zlaté šperky, chybu s nimi neuděláte. Zlato jednoznačně nevychází z módy a hodí se pro všechny generace. Výhodou tohoto kovu je i to, že existuje ve větším množství barevných odstínů, sluší proto všem typům.

Více informací se můžete dočíst v článku o Bottega Veneta na našem blogu.

Mohlo by Vás zajímat

Žádné rukávky ani kruhy. Jak správně učit děti plavat

Kola, vesty ani rukávníky nepotřebujete. Slouží spíše na bezpečnost dětí, když nejsou ve vodě pod dohledem, nikoli na výuku. Pokud je chcete učit plavat,...