Úterý, 4 října, 2022
aktualne

Polyfenoly jsou důležitým spojencem pro zdravý životní styl

on

Občas na něj žehráme a pak je nám to líto. Kila navíc nebo větší potenciál k rozvoji civilizačních chorob, to není nic, čím bychom se rádi chlubili. Nezdravé stravování ale může dostat červenou kartu, stačí jen přidat víc olivových pochoutek do každodenního jídelníčku. Rozdíl bude patrný nejen na zažívání, kde uvidíte jisté změny už poměrně brzy. Pokud máte rádi různorodost v chuti a neradi jíte stejné jídlo každý týden, s olivami můžete zažít velké dobrodružství. Někdy stačí jen pár kapek, jindy zase dvě lžičky. Lehké rajčatové polévky, rizota s houbami nebo propečený steak se na vás už těší!

Bez každodenního spěchu se jistě obejdete

S olivami nemá smysl chvátat, musíte si je patřičně užít, ať už jsou před vámi na stole v jakékoliv podobě. Extra panenský olivový olej je tématem, které patří na jih Evropy a tam se přece nikdy nikam nespěchá, že? Rizota, omáčky, ale i houbové polévky nebo něco lehkého pro srpnová nedělní odpoledne. Máte rádi krkovičku nebo lososa? I tady může olej z oliv hrát hlavní roli, dochutí snad každé jídlo, které mu s předstihem zadáte. Příprava pak nemusí trvat dlouho, některé letní chuťovky jsou jen o minutách. Bez éček a chemie, kterou nikdo nechce. Začněte s olivami a změňte svůj jídelníček od základů. Bude to zajímavá výprava plná barev. Opravdu, jen se odhodlat zakleknout do startovního bloku. A opět – není to žádný závod, tohle bude spíš ladná procházka.

S polyfenoly jde vše mnohem lépe

Jistě vám toto téma něco říká, jen nevíte přesně, co si pod ním představit. Polyfenoly chutnají poněkud nahořkle, ale pro naše zdraví mohou udělat mnohé. V olivových lahvičkách jich je až pětadvacet, z nichž nejslavnější jsou například hydroxytyrosol nebo oleocanthal. Pokud najdete olivový olej bez rafinace, máte vyhráno. Extra panenská varianta je vítaným společníkem pro stolování i ve skutečně náročných domácnostech. A přínosy pro zdraví? Prevence infarktu je téma samo o sobě. Shodíte přebytečná kila, snížíte krevní cukr. To vše určitě půjde, jen chtít!

Mohlo by Vás zajímat

S nápadným kloboukem se něžná Sophie, hraběnka z Wessexu, neumí rozloučit!...

Jaké sympatické! 56-letá Sophie, hraběnka z Wessexu, recykluje svůj oblíbený módní doplněk. Pravda 18.06.2021 09:00 Sophie, hraběnka z Wessexu-koláž Foto: ProfimediaSophie, hraběnka z Wessexu -...