Pátek, 2 června, 2023
aktualne

Krok za krokem: Víte, co si žádá vaše pokožka s blížícím se koncem léta?

on

Pokud má s vámi pocit léta vydržet co nejdéle, měli byste se o to postarat krok za krokem. A správně. Jak vypadá kosmetická péče po měsících slunění se a chytání bronzu?

Pravda 28.08.2021 07:00 oči. oční okolí, krém na oči Foto: Shutterstock
Po létě je nutné myslet na správnou hydrataci kůže.
V první řadě je dobré vědět, že nejlepší základ má naše pokožka tehdy, pokud jste jí už během léta poskytovali důležitou pomoc. Naprostou samozřejmostí je opakované nanášení ochranného krému s SPF faktorem. Tím je nutné chránit obličej i pokožku celého těla. Pokud jste tak dělali pravidelně a důsledně, pokožka se vám odmění jednolitou barvou i na pohled přitažlivým a zdravým tónem.

Díky dnešním moderním přípravkům, ve kterých už vědci kromě samotné opalovací ochrany kombinují i ​​látky na hydrataci kůže či látky proti jejímu stárnutí, může vaše pleť vypadat i po opalování opravdu energicky a zdravě.

Pak je tu však druhá část úlohy – udržet si zdravý vzhled kůže pomoci opálené pokožce vydržet v tomto stavu co nejdéle. Základem je určitě pravidelné čištění, minimálně jednou týdně byste měli absolvovat tělový i pleťový peeling. Namísto drsných nebo silných přípravků volte velmi jemné, ideální přírodní produkty. Vedle krémových peelingové gelech však můžete vsadit i na klasické peelingové mýdlo. Díky němu odstraníte částečky odumřelé kůže, které se na těle tvoří po celý rok, ale v létě díky pobytu na slunci a častému vystavení kůže exteriérovým vlivům, ještě o něco častěji.

Přípravky na ošetření pokožky po létě
FOTOGALERIE
Pleťové sérum na citlivou pleť s vysokým obsahem …
Hydratace, ale bez nežádoucího lesku – určená …

  • 2Hydratačný tělový krém Annayake Bodycare …
    Po peelingu následuje hydratace. Je snad tím nejdůležitějším krokem, jak uchovat kůži zdravou, na pohled přitažlivou a na pocit jemnou, hladkou. Důležitý je i váš osobní pocit, že kůže nepůsobí napnutě, nesvědí vás nebo se na některých místech příliš ztenčuje. Pomoci mohou olejové báze na přírodní úrovni, skvělými pomocníky jsou tělová másla, mléka nebo krémy. A někdy to opravdu nemusí být přípravek za desítky eur, na trhu najdete i takové, které jsou finančně velmi příznivé a přitom funkční.

Promašťování kůže je důležité po každém sprchování. Ačkoli s příchodem podzimu asi ubude příležitostí, když skočíte pod sprchu (ať už doma nebo na koupališti, pláži) vícekrát za den, stále třeba myslet na to, že kůže se sprchováním vysušuje. Ano, zní to paradoxně, ale je to tak. Důležité je tedy vrátit její patřičnou hydrataci.

trench9999
ČTĚTE VÍCE
5 kusů v šatníku, které si koupíte dnes, ale nosit je můžete roky! Zde jsou …
V případě pokožky obličeje je dobré dbát nejen na hydrataci, ale například i na přidání anti-ageingových produktů do vaší rutiny. Zatímco v létě jste možná používali krémy lehčí, nebo jste vynechali sérum, či naopak vynechali krém a aplikovali pouze sérum, s podzimem je dobré opět zařadit do denní péče obojí. Dobrým tipem podle více odborníků je – v případě, že vám záleží na udržení opáleného vzhledu – využít například možnost tónovacích přípravků (kapky, olej), které přimícháte do denního krému či tělového mléka.

Mimochodem, ani po skončení léta se nevzdávejte SPF ve vašem produktu na obličej. Nemusí to být zrovna 50+, ale pokožka se vám určitě časem odmění, že jste mysleli na její ochranu před UVA a UVB zářením.

Mohlo by Vás zajímat

Na teenagery striktní zákazy týkající se TikToku neplatí! Rodiče musí být...

V souvislosti s využíváním mobilní aplikace TikTok policie vyzývá nezletilých, aby zvážily obsah videí, které jejím prostřednictvím zveřejňují. SITA 17.07.2020 12:00 cestování, dovolená, batoh, turistka,...