Pátek, 2 června, 2023
aktualne

Nejlepší čínské e-shopy: Alibaba, AliExpress nebo Wish?

on

Množství čínských e-shopů je obrovské a rozhodnout se jen pro jeden nemusí být snadné. V každém případě platí, že je vždy lepší upřednostnit obchod s dlouhou historií a mnoha spokojenými zákazníky. Tato dvě kritéria splňují mimo jiné e-shopy Alibaba, AliExpress a Wish. Který z nich vybrat a proč?

Alibaba, Wish nebo AliExpress? Všechna zmíněná online tržiště se řadí mezi ty nejlepší čínské e-shopy. Jejich nabídka je do jisté míry podobná, přesto má každé z nich určitá specifika. Podle recenzí nákupů z Číny se díky vysoké bezpečnosti, široké nabídce zboží a nízkým cenám vyplatí nakupovat na každém z nich. Jak se tedy rozhodnout?

Alibaba

Ze srovnání e-shopů Alibaba vs. AliExpress vychází Alibaba jako ten zásobenější. Nabídka je velmi rozsáhlá a kromě běžného zboží zahrnuje například i těžké hospodářské stroje, vybavení prodejen a podobně. Obchodníci zde nabízejí zboží dalším obchodníkům, kteří jej poté prodávají například na AliExpressu nebo jiných čínských e-shopech.

Alibaba nabízí i běžné druhy zboží, jako je například kosmetika, kancelářské potřeby, oblečení, bytové doplňky nebo elektronika. Většinou jsou však produkty nabízeny po více kusech, tudíž se vyplatí především těm, kteří je chtějí dále prodávat. Koncoví zákazníci pravděpodobně ocení spíše nabídku AliExpressu.

Výhodou jsou uživatelské recenze, které zákazníky informují o kvalitě produktů. Určitě je namístě řídit se také recenzemi samotného prodejce, aby nákup proběhl pokud možno hladce.

AliExpress

Na rozdíl od Alibaby cílí AliExpress na koncové spotřebitele. Je tedy vhodný pro každého, kdo shání například příslušenství k elektronice, bytové doplňky, kuchyňské vychytávky, oblečení a tak dále. Nabídka AliExpressu zahrnuje vše, na co si jen člověk vzpomene, a ceny jsou jak jinak než velmi příznivé.

Bezproblémový nákup zajišťují zákaznické recenze produktů a prodejců. Zboží z AliExpressu je možné jednoduše vrátit, případně reklamovat, tudíž není třeba mít z nákupu obavy.

Za levné nákupy lze ještě více ušetřit při využití výprodejů, slevových kuponů nebo cashback portálů, které nabízejí určité procento z ceny nákupu zpět.

Wish

Blízkým konkurentem AliExpressu je Wish, který nabízí velmi podobnou škálu zboží. Výhodou Wishe oproti AliExpressu je bezchybný překlad do češtiny a také možnost komunikovat česky se zákaznickou podporou.

Vrácení nebo reklamace zboží nepředstavuje problém, stejně jako na AliExpressu. Další z věcí, které mají tyto e-shopy společnou, jsou zákaznické recenze produktů. I v e-shopu Wish si zákazníci mohou předem ověřit kvalitu zboží a vyhnout se tak nepříjemnému zklamání.

Wish je nepochybně bezpečný internetový obchod, který je ve srovnání s AliExpressem menší, zato však přehlednější. Pro běžné nákupy se stejně jako AliExpress hodí lépe než Alibaba, která své zboží nabízí primárně prodejcům.

Mohlo by Vás zajímat

Žádné rukávky ani kruhy. Jak správně učit děti plavat

Kola, vesty ani rukávníky nepotřebujete. Slouží spíše na bezpečnost dětí, když nejsou ve vodě pod dohledem, nikoli na výuku. Pokud je chcete učit plavat,...