Pátek, 2 června, 2023
aktualne

Dostanete se k objednaným dárkům během lockdownu? Vyzvednete je v malých prodejnách?

on

Plánovaný uzamčení od 21.12.2020 se dotkne zejména maloobchodních provozů. Ti, kteří si objednali balíček s osobním vyzvednutím, si ho mohou převzít i během lockdownu.

Pravda 11.12.2020 15:06 dárek, Vánoce, balíček, pošta Foto: Shutterstock
Abyste před Vánocemi nezůstaly bez dárků, které jste objednali pro blízké …
Maloobchodní prodejny, které současně slouží i jako výdejny místa, mohou být během plánovaného lockdownu otevřené. Ti, kteří si objednali balíček s osobním vyzvednutím, si ho mohou převzít i během lockdownu. „Výdejní místa jsou totiž označovány jako místa poštovní sítě, které poskytují poštovní služby na základě smlouvy. Vztahuje se na ně výjimka a tak mohou zůstat otevřeny i po zahájení lockdownu. Pokud si někdo objedná zásilku, bude moci si ji na výdejním místě bez problémů vyzvednout , „konstatuje Alexander Jančo, Chief Executive Officer zásilkový na Slovensku. Současně však apeluje na zákazníky nenechávat si předvánoční nákupy na poslední chvíli. V posledních dnech před Vánocemi jsou totiž doručovatelské společnosti extrémně vytížené.

Tím, že od 21.12 budou zavřené maloobchodní prodejny, mimo výjimek, kurýrní společnosti předpokládají přesun nákupů na internet a s tím související růst zájmu o doručování. „Zavádíme nová opatření, abychom nápor objednávek dokázali zvládnout. Naše výdejní místa si navýšili dosavadní kapacity na zpracování zásilek. Současně urychlujeme tok zásilek. Během vánoční sezóny jsme snížili počet dní úložní doby na 5 dní. Naším cílem je doručit všechny objednané zásilky, v tomto období zejména vánoční dárky, bezpečně a včas, pod stromeček našim zákazníkům, „konstatuje Alexander Jančo.

Zavření provozů se dotkne pouze minima, ze současných více než 1100 výdejních míst. „Doporučujeme si vždy ověřit dostupnost výdejního místa na naší webové stránce. U některých prodejců mohou být upraveny otevírací hodiny. V tomto případě doporučujeme využít naši mobilní aplikaci, kde zákazník vidí otevírací dobu, stav zásilky a heslo na její převzetí má vždy po ruce,“ konstatuje Alexander Jančo.

Mohlo by Vás zajímat

Žádné rukávky ani kruhy. Jak správně učit děti plavat

Kola, vesty ani rukávníky nepotřebujete. Slouží spíše na bezpečnost dětí, když nejsou ve vodě pod dohledem, nikoli na výuku. Pokud je chcete učit plavat,...