Pračka se ve většině domácností s dětmi používá neustále, téměř dennodenně.
Pravda 08.12.2020 09:00 pračka – praní – domácí práce – jak šetřit … Foto: Shutterstock
Jak pečovat o pračku?
Je skvělým pomocníkem, který si však zaslouží naši péči. Jak snížit riziko vzniku plísní, choroboplodných zárodků a nečistot v pračce? Zde je pár tipů, které zvládnete.
Dvířka pračky a přihrádku na prací prostředek nechte vždy pootevřené. Proč? Umožníte zbývající vodě, aby se odpařila. Naopak, pokud jsou dvířka pračky neustále zavřené, vlhké prostředí je přímo ideálním místem na množení choroboplodných zárodků.
Dávejte pozor na správné dávkování pracího prostředku a aviváže, zabráníte tak jejich usazování v pračce. Většinou používáme při praní více prostředku na praní, jako je doporučeno – pokud však přidáme více prášku, neznamená to, že naše prádlo bude čistší.
Pause0% VolumeAd
Většinou perete na 30-ce? Chyba! Perte pravidelně při vysokých teplotách (minimálně 60 ° C). Ručníky, ložní prádlo a spodní prádlo z bavlny se dají obvykle bezpečně vyprat při vysokých teplotách, což byste také měli dělat, abyste zničili bakterie. Podobně je to i při hadrech na úklid či kuchyňských utěrkách – při teplotě 30 stupňů Celsia bakterie v pračce odstraněn. Pračka by měla absolvovat cyklus praní na 90-ti stupních minimálně jednou měsíčně.
Pravidelně do pracího prostředku přidávejte jedlou sodu. Soda čistí prádlo i pračku a je neškodná pro životní prostředí. Kdykoliv přidejte 1-2 polévkové lžíce jedlé sody do pracího prostředku. Je dobré jednou za měsíc navolit na pračce 60 ° C až 90 ° C, nasypat přibližně 1/2 sklenice jedlé sody do přihrádky na prací prášek a zapnout odpovídající program.
https://princeznicka.cz/zajimave-tipy-pro-pracujici-maminky-malych-deti-od-pracovniho-portalu-jobsi-cz/
https://superdeti.cz/kdy-umeni-leci-deti/
https://babymag.cz/detske-lehatko-ano-ci-ne-recenze-i-souhrn-toho-nejdulezitejsiho-co-potrebujete-vedet/